W skład Kapituły Konkursu Diamentowe Tarcze wchodzą Przewodniczący Rady Programowej kongresu oraz eksperci związani z obszarem bezpieczeństwa

Radosław Maćkiewicz
Przewodniczący Kapituły Konkursowej Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski Dyrektor Centralnego Ośrodka Informacji

Radosław Maćkiewicz
Przewodniczący Kapituły Konkursowej Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski Dyrektor Centralnego Ośrodka Informacji
Radosław Maćkiewicz pełni funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki od grudnia 2023 roku. Jest doświadczonym menadżerem w branży nowych technologii, w szczególności w cloud computingu, cyberbezpieczeństwie oraz zarządzaniu usługami IT.
Przez wiele lat pracował dla globalnych dostawców rozwiązań informatycznych, w tym dla firmy Microsoft oraz Hewlett-Packard. Jest wykładowcą akademickim z zakresu nowych technologii, przedsiębiorczości oraz praktycznej psychologii zarządzania.
Ukończył Politechnikę Warszawską oraz studia MBA realizowane przez Szkołę Biznesu przy Politechnice Warszawskiej, wspólnie z London Business School, HEC Paris oraz NHH Norwegian School of Economics.

Konrad Fijołek
Prezydent Rzeszowa Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski

Konrad Fijołek
Prezydent Rzeszowa Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie i Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London.
W latach 1998 – 2021 radny miasta Rzeszowa. W latach 2006–2010 przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, a od 2010 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Od wielu lat tworzy liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem.
Jest współautorem pionierskiego projektu Urban Lab, miejskiego laboratorium w centrum Rzeszowa. Miejsca otwartego dla ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy chcą wpływać na jakość życia w mieście. Pomaga w tym zespół naukowców, osób z organizacji pozarządowych oraz biznesu. Wszystko po to, by rozwiązywać lokalne problemy i ułatwiać życie miejscowej społeczności.
W dniu 13 czerwca 2021 roku wygrał w I turze przedterminowe wybory na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Krzysztof Dyki
Prezes Zarządu Comcert Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski
Przed objęciem funkcji Prezesa ComCERT S.A. był między innymi autorem oprogramowania dla organów państwowych objętego ochroną informacji niejawnych. Współpracował z urzędami administracji rządowej, organami rządowej administracji zespolonej oraz jednostkami sektora finansów publicznych, w tym państwowymi instytucjami publicznoprawnymi.
W latach 2016-2017 współtwórca i Członek Zarządu spółki Aplikacje Krytyczne należącej do Ministerstwa Finansów, tworzącej analityczne systemy informatyczne wspomagające Administrację Podatkową i inne organy państwa w działalności karno-skarbowej oraz przeciwdziałaniu nieprawidłowościom finansowym. W latach 2017-2019 Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadzorujący utrzymanie i rozwój systemów IT przetwarzających dane ponad 25 mln klientów ZUS i transakcje o wartości ponad 300 mld zł rocznie. Odpowiedzialny za cyfrowe wdrożenie reformy emerytalnej w roku 2017 oraz pozostałych projektów krajowych: centralizacji płatności składek społecznych (e-Składka), elektronizacji akt pracowniczych (e-Akta) i elektronizacji zwolnień lekarskich (e-ZLA).
Pełnił funkcję Członka Rady do Spraw Cyfryzacji powołanej przez Ministra Cyfryzacji, Członka Rady Naukowej NASK oraz Doradcy Komitetu Sterującego projektu elektronicznego dowodu osobistego (e-Dowód) – będąc powołanym łącznie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Zdrowia. Pełnił funkcję doradcy Prezesów wybranych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Naukowo-Eksperckiej Rady Cyberbezpieczeństwa przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Posiada uprawnienia biegłego sądowego z zakresu IT, inżynierii wstecznej, cyberbezpieczeństwa i praw autorskich w IT.

Michał Szczerba
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komisja Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego

Michał Szczerba
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komisja Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego

Piotr Zesiuk
Współprzewodniczący Kongresu Bezpieczeństwo Polski, Prezes Zarządu, MMC Polska
Ukończył studia magisterskie na uczelni im. Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość. Swoją wiedzę z zakresu strategii zarządzania pogłębiał w School of Economics and Management w Lund University w Szwecji. Ukończył również konsulting międzynarodowy w Audencia, Écolede Management w Nantes we Francji. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w centrali niemieckiej spółki Frosta A.G. w Bremerhaven, w której bezpośrednio podlegał dyrektorowi marketingu. Pełnił funkcję dyrektora generalnego Stowarzyszenia Mrożonej Żywności, zrzeszającego kilkudziesięciu największych na polskim rynku producentów żywności mrożonej, w tym przedstawicieli globalnych marek takich jak: Unilever, Farm Frites, Bonduelle. Pracując w Międzynarodowych Targach Warszawskich zajmował się organizacją trzech edycji największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw International Motor Show. Następnie pracował w Expomedia Events Warsaw, gdzie zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich. Kolejnym etapem kariery było przejście do branży konferencyjnej. W Expomedia Group (spółka notowana na London Stock Exchange) Informedia Polska pełnił stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich.

dr inż. Andrzej Bartosiewicz
Prezes Zarządu, Fundacja CISO Poland

dr inż. Andrzej Bartosiewicz
Prezes Zarządu, Fundacja CISO Poland
Doktor informatyk, 30 lat w branży IT, ekspert cyberbezpieczeństwa w obszarze IT oraz systemów automatyki przemysłowej – ICS. Absolwent informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskał doktorat z informatyki na Politechnice Warszawskiej.
Pracował dla największych firm i koncernów światowych – CISO / Dyrektor Rozwoju Biznesu Cybersecurity w międzynarodowym koncernie zbrojeniowym Thales, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Korporacyjnego (CISO) w Grupie Netia, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Ciągłości Biznesowej (CISO) w Polskiej Grupie Energetycznej, Dyrektor Bezpieczeństwa (CISO) w KOMBUD. Obecnie Dyrektor Linii Biznesowej Cyberbezpieczeństwo w ENIGMA.

Dariusz Gwizdała
Członek Zarządu, RBL Defence Polska

Dariusz Gwizdała
Członek Zarządu, RBL Defence Polska

dr Agnieszka Jankowska
Przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji

dr Agnieszka Jankowska
Przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji
Dr Agnieszka Jankowska od niemal dwóch lat pełni funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji Digital Poland. Od 2020 r. jest także członkiem rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. W marcu 2023 r. dołączyła do grona Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Nowa szefowa Rady do spraw Cyfryzacji ma duże doświadczenia w sektorach komercyjnym i publicznym. Zdobywała je m.in. w General Electric Poland, a obecnie pracuje w T-Mobile Polska. Dr Jankowska szczególnie intensywnie działa w zakresie komunikacji elektronicznej i polityki cyfrowej. Od 2005 r. pełniła funkcję rzeczniczki prasowej Ministra Rozwoju, a następnie Dyrektorki Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi Konkurencyjności i Innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju. Wcześniej przez blisko 6 lat w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończyła też Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Funkcję przewodniczącej Rady pełnić będzie społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.

płk dr inż. Rafał Kasprzyk
Z-ca Dziekana Wydziału Cybernetyki, WAT

płk dr inż. Rafał Kasprzyk
Z-ca Dziekana Wydziału Cybernetyki, WAT
Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej (Prymus Promocji – 2004 r., Prymus Akademii – 2005 r.) W 2012 r. z wyróżnieniem obronił rozprawę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. W 2015 r. został uhonorowany przyznaniem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. W latach 2017–2018 brał udział w pracach Zespołu Zadaniowego powołanego w celu wypracowania Koncepcji Rozwoju Zdolności Resortu Obrony Narodowej do Działań w Cyberprzestrzeni. Od 2018 r. pełnił funkcję kierownika nowo powołanej Pracowni Modelowania i Analizy Cyberprzestrzeni, której był pomysłodawcą. W 2021 r. został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

płk SG Mariusz Kijowski
Dyrektor Biura Łączności i Informatyki, KG Straży Granicznej

płk SG Mariusz Kijowski
Dyrektor Biura Łączności i Informatyki, KG Straży Granicznej

Mirosław Maj
Prezes, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Mirosław Maj
Prezes, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Alina Sarnacka-Łuczyn
Niezależna Ekspertka Grupy Roboczej ds. PPP

Alina Sarnacka-Łuczyn
Niezależna Ekspertka Grupy Roboczej ds. PPP