Rafał Brzoska
Honorowy Przewodniczący Rady,
Prezes Zarządu InPost
dr Mariusz Cholewa
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress; CEO BIK & President ACCIS
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów, specjalność bankowość inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Gdańską Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański.
Pan Mariusz Cholewa w latach 1993 -1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1995 -2003 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007 – 2010 był prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. Od 1998 r. do 2013 r. związany z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. (Citi Handlowy), gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej, ubezpieczeniowej oraz leasingowej w tym także w spółkach giełdowych. W latach 2012 – 2013 był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.
Od czerwca 2013 r. pełni funkcję prezesa Zarządu BIK S.A. Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Od 8 czerwca 2017 r. jest wiceprezesem Zarządu Association of Consumer Credit Information Suppliers, międzynarodowego Stowarzyszenia, zrzeszającego największą grupę rejestrów kredytowych na świecie.
Szymon Wałach
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, Wiceprezes Zarządu InPost
Dominika Bettman
Dyrektor Generalna, Microsoft Polska
Dominika Bettman, from December 2021 General Manager of Microsoft in Poland. For 26 years associated with Siemens Sp. z o.o. (the last years as CEO).
Entrepreneur, advocate of new technologies and sustainable business. Graduate of Faculty of Foreign Trade at Warsaw School of Economics and Advanced Management Program at IESE in Barcelona. Economist by education, humanist by nature. Propagator of the idea of diversity and inclusive leadership. Active participant in the public debate on digital transformation of the economy and society. Author of the book “Technological Magnolias”.
Tomasz Blicharski
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future, Żabka Polska
Maciej Bluj
Ekspert w dziedzinie rozwiązań smart city
Grzegorz Bojar
Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej w obszarze Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa, PSE
Grzegorz Bojar
Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej w obszarze Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa, PSE
Uczestniczy w pracach ENTSO-E – ogólno-europejskiej organizacji zrzeszającej operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej.
W ENTSO-E od 01.01.2018 został wybrany do pełnienia roli członka Komitetu cyfryzacji – Digital committee, a następnie od 01.01.2020 powierzono funkcję V-ce przewodniczącego komitetu. Aktualnie od 01.07.2022 reprezentuje PSE S.A. jako członek nowego Komitetu ds. Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych – ICT Committee.
W styczniu bieżącego roku został członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Wielkich Sieci oraz CIGRE, gdzie uczestniczy w pracach Komitetu Studiów D2.
Pracę zawodową rozpoczynał, jako programista, projektant i konstruktor systemów sterowania automatyki przemysłowej w Niemczech. Następnie wdrażał różnorodne systemy informatyczne w polskich instytucjach, firmach i dużych korporacjach. Od roku 2000, w kolejnych miejscach zatrudnienia, piastował funkcje szefa informatyki w Polsce lub w regionie.
Grzegorz Bojar posiada doświadczenie w zarządzaniu obszarem ICT w dużych korporacjach międzynarodowych, jak też w polskich firmach państwowych.
W swojej karierze prowadził projekty biznesowe powiązane z projektowaniem systemów – począwszy od założeń i celów, budżetowania, analizy procesów, alokacji zasobów – poprzez wdrożenie systemów – a skończywszy na opracowaniu i stabilizacji procedur eksploatacyjnych. Zajmował się budowaniem strategii IT, organizacją i reorganizacją usług IT, stabilizacją usług świadczonych przez działy teleinformatyki. Posiada doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu organizacjami i przedsiębiorstwami.
W ostatnim okresie jest zaangażowany w bardzo dużym stopniu w obszarach zarządzania strategicznego IT oraz cyberbezpieczeństwa.
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej w specjalności automatyka.
Paweł Borkowski
Managing Director, Integral Solutions
Paweł Borkowski
Managing Director, Integral Solutions
Tomasz Burzyński
Chief Data Officer, InPost
Tomasz Burzyński
Chief Data Officer, InPost
Mariusz Chudy
Partner, CEE Cloud & Digital Leader, PwC Polska
Partner w firmie doradczej PwC zarządzający praktyką Cloud & Digital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Odpowiada za największe transformacje cyfrowe klientów PwC oparte o chmurę obliczeniową. W swojej karierze realizował projekty z zakresu wdrażania platform chmurowych, systemów CRM i ERP, zaawansowanej analityki danych, tworzenia oprogramowania oraz migracji infrastruktury ICT. Przez wiele lat był związany z przedsiębiorstwami z branż telekomunikacyjnej i finansowej. Odpowiadał m.in. za konsolidację centrów przetwarzania danych globalnego banku, która swoim zakresem obejmowała ponad 25 banków z regionu EMEA, w tym Polski. Mariusz ukończył studia Executive MBA na brytyjskiej uczelni Henley Business School. Jest również absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wiele certyfikatów branżowych z zakresu zarządzania projektami (PMP, PRINCE2, PMI-RMP, PSM, SAFe) i operacji IT (COBIT, ITIL, TOGAF), a także tworzenia strategii biznesowych (INSEAD).
Olgierd Cieślik
Prezes Zarządu, Totalizator Sportowy w latach 2017 - 2023
Olgierd Cieślik
Prezes Zarządu, Totalizator Sportowy w latach 2017 - 2023
Pełni funkcję od 2017 roku. W tym czasie Totalizator Sportowy przeszedł największą w ponad 66-letniej historii spółki transformację cyfrową, dzięki której przedsiębiorstwo stało się operatorem gier losowych online, jedynego legalnego kasyna internetowego oraz salonów gier z automatami poza kasynami na najwyższym technologicznym poziomie.
Posiada długoletnie doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego, tworzenia strategii finansowych oraz bieżącego zarządzania spółkami i grupami kapitałowymi zdobyte podczas pełnienia funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Spółek prawa handlowego. Realizował liczne innowacyjne projekty mające na celu wzrost wartości spółek, jak i projekty doradcze dla przedsiębiorców o zasięgu ogólnopolskim. Posiada znajomość funkcjonowania rynku kapitałowego oraz zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami, w tym spółkami giełdowymi.
Jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Lotteries (European State Lotteries and Toto Association). W 2021 roku jako pierwszy Polak został wybrany w ramach tego europejskiego organu zarządczego na drugą kadencję. W 2023 roku ponownie wybrany na trzecią kadencję.
Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył Studia MBA dla Finansistów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Janusz Cieszyński
Poseł na Sejm RP, były Minister Cyfryzacji
Menedżer z dużym doświadczeniem w zakresie cyfryzacji.
W latach 2018-2020 – wiceminister zdrowia odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia, w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. W tym czasie z sukcesem wdrożono takie projekty jak m.in. Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, czy e-skierowanie.
Od kwietnia 2021 roku – wiceprzewodniczący Rady ds. Cyfryzacji. Jej członkowie wspierają wiedzą i doświadczeniem m.in. Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Rada opiniuje dokumenty strategiczne i inne związane z cyfryzacją, łącznością i rozwojem społeczeństwa informacyjnego.
Od listopada 2020 roku do 7 czerwca 2021 r. – I zastępca prezydenta miasta Chełm, gdzie odpowiadał m.in. za pozyskanie środków na inwestycje oraz nadzorował przygotowanie planu transformacji miejskiej ciepłowni w związku z koniecznością realizacji celów klimatycznych UE.
Pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.
Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP.
W latach 2009-2014 pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji.
Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wykonuje zadania wyznaczone przez ministra właściwego do spraw informatyzacji. Koordynuje także merytorycznie realizację zadań w zakresie działu administracji rządowej informatyzacja.
Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa koordynuje działania i realizowanie polityki rządu w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa w Rzeczypospolitej Polskiej.
Joanna Czekaj
Managing Director, Sales Tube
Joanna Czekaj
Managing Director, Sales Tube
Dyrektorka zarządzająca firmą SalesTube, świadczącej globalnie usługi konsultingowe i wdrożeniowe end-to-end z obszarów MarTech i e-commerce. Spółka, którą zarządza od 2016 roku, jest dziś jednym z kluczowych partnerów Big Tech w Europie m.in.: Google, Meta, Microsoft, Salesforce, czy Shopware, jednym z 5 największych europejskich resellerów technologii Google Marketing Platform.. Ze spektakularnym wzrostem zarządzanych budżetów do poziomu powyżej 200 mln EUR (+40% YoY), SalesTube trafił w 2022 roku na listę 10 najszybciej rozwijających się firm e-commerce w kraju wg magazynu Forbes i rankingu Diamenty Forbes 2022.
Jedna ze 150 osób na świecie, które otrzymały certyfikację w programie Google Engage Trainer. Swoją wiedzą dzieliła się przy okazji: konferencji Learn with Google, Internetowej Rewolucji Google, Think Analytics, czy I Love Marketing. Ex-Googlerka. Od 2013 w roli Analytical Leada, a potem Industry Managera w Google, współpracowała z największymi Klientami, m.in. z branży FMCG, Tech-Telco i Automotive. W latach 2019- 2023 członkini zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursów Effie i IAB Mixx Awards.
Artur Drobiecki
VP of Sales, Limitless Technologies
Łukasz Dyguła
Head of Channel - Poland Channel, Veritas Technologies LLC
Przemysław Furlepa
Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas Bank Polska
Od października 2017 roku Wiceprezes Zarządu w BNP Paribas Bank Polska odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej. Wcześniej najdłużej związany z ING Bankiem Śląskim, gdzie m.in. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Bankowością Detaliczną, odpowiadał za zarządzanie relacjami z klientami, segmentami i bankowością internetową. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach skoncentrowanych na budowaniu wartości dla klientów poprzez podejście omnikanałowe, wzrost jakości oferty usług digital oraz współpracę ze fin-techami.
Wspina się nie tylko po szczeblach kariery – prywatnie jest miłośnikiem wypraw górskich.
Łukasz Grala
Mentor, Futurolog, CEO TIDK
Uznany ekspert, legitymizujący się wieloletnim doświadczeniem w obszarze danych i zaawansowanej analityki, prezes TIDK. Propagator wiedzy na temat sztucznej inteligencji, pasjonat odkrywania wiedzy z danych. Doświadczony projektant rozwiązań analitycznych klasy korporacyjnej. Od wielu lat nagradzany za swoją aktywność wyróżnieniem Microsoft MVP Data Platform oraz MVP AI. Autor podcastu „Opór jest daremny, nadchodzi AI”, doświadczony prelegent.
Andrzej Grochowalski
CIO, Leroy Merlin
Andrzej Grochowalski
CIO, Leroy Merlin
Andrzej Grochowalski jest absolwentem krakowskiej AGH. Z informatyką i nowoczesnymi technologiami jest związany od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał jako CIO w Grupie InPost, a w latach 2017–2019 był CIO i wiceprezesem zarządu w Grupie Tauron. Wcześniej przez 10 lat pracował w banku BNP Paribas jako dyrektor IT, gdzie koordynował również pracami centrum innowacji. W marcu 2022 roku rozpoczął pracę w Leroy Merlin Polska.
Zbigniew Jagiełło
Członek Rady Nadzorczej, Polski Standard Płatności
Zbigniew Jagiełło (ur. w 1964 roku), jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Executive MBA prowadzonego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Gdański i Rotterdam School of Management Erasmus University. Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego od października 2009 roku. Był odpowiedzialny m.in. za wzmocnienie pozycji PKO w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przygotowanie strategii Banku na lata 2010-2012 i 2013-2015. W toku jego pracy PKO Bank Polski znacznie zwiększył efektywność i dostosował się do wymogów bardzo konkurencyjnego rynku finansowego dzięki uatrakcyjnieniu oferty produktowej i podniesieniu jakości obsługi klientów. Wcześniej przez blisko 9 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował także dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku m.in. jako wiceprezes Zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. Jest aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję wysokich standardów rynku finansowego w Polsce. Członek Rady Związku Banków Polskich oraz prestiżowej organizacji Institut International D’Etudes Bancaires zrzeszających międzynarodowe środowisko bankowe. Wcześniej pełnił m.in. funkcję Przewodniczącego Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej za propagowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest także Wiceprzewodniczącym Rady Programowej Fundacji PKO Banku Polskiego, która powstała w 2010 roku z jego inicjatywy. Wybrany Prezesem Roku 2011 przez Gazetę Giełdy Parkiet. Laureat Wektora 2011 przyznanego przez Kapitułę Pracodawców RP oraz Złotego Bankiera w kategorii Osobowość Roku 2011. Uznany także za Menedżera Roku 2011 w konkursie Gazety Bankowej. W 2012 roku tytuł jednego z Top 20 Managerów na czas kryzysu przyznał mu Bloomberg Businessweek Polska. W 2013 został uhonorowany przez Miesięcznik Finansowy Bank nagrodą specjalną Innowator Sektora Bankowego 2012. Otrzymał również tytuły miesięcznika Brief – Człowiek Roku 2013 i Dziennika Gazety Prawnej – Wizjoner 2013 za wkład w rozwój sektora finansowego, konsekwencję w umacnianiu rynkowej pozycji lidera rynku i determinację w zmienianiu wizerunku PKO Banku Polskiego.
Eryk Kłossowski
Ekspert ds. energetyki, Prezes Zarządu PSE w latach 2015-2023
Dyrektor Wykonawczy w Renegia Capital, deweloperze magazynów energii elektrycznej, źródeł odnawialnych oraz małych systemów dystrybucyjnych. W latach 2015-2023 był prezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Od ponad 20 lat związany z branżą infrastruktury energetycznej i transportowej.
Przemysław Koch
Członek Zarządu, VeloBank
Przemysław Koch
Członek Zarządu, VeloBank
Doświadczony menadżer IT z wieloletnią praktyką zdobytą w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Pracował m.in. w Accenture, Kredyt Banku, Warcie oraz PKO BP. W tej ostatniej instytucji brał udział w procesie uruchomienia innowacyjnych rozwiązań m.in. bankowości mobilnej IKO, silnika do kalkulacji parametrów ryzyka zgodnych z metodą IRB czy systemu do obsługi transakcji opcyjnych.
Od 2017 roku był pełnomocnikiem ministra finansów ds. informatyzacji, gdzie nadzorował organizację IT Ministerstwa Finansów liczącą ponad 1,8 tys. pracowników. Stworzył oraz wdrożył strategię transformacji cyfrowej resortu finansów. Z sukcesem przeprowadził restrukturyzację inicjatyw oraz wdrożył szereg innowacji, w tym m.in. projekt e-podatki, Twój e-PIT. We wrześniu 2021 r. objął funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki, gdzie przeprowadził fuzję pionów rozwoju NASK oraz COI. Był odpowiedzialny za wdrożenie platformy e-płatności dla sektora publicznego, Centralnego Rejestru Pełnomocnictw i Upoważnień, zmianę charakteru aplikacji mObywatel czy Centralnego Rejestru Kierowców.
Po wybuchu wojny w Ukrainie poprowadził projekt PomagamUkrainie, w ramach którego dostosował rejestry państwowe do m.in. nadawania numerów PESEL i profili zaufanych.
Ligia Kornowska
Chairperson of the Board, Data Lake
dr Krzysztof Korus
Radca Prawny, Partner DLK Legal, Członek Rady The European Payment Institutions Federation
Dr Krzysztof Korus jest radcą prawnym, doktorem nauk prawnych i ekonomistą. Ekspert w zakresie usług płatniczych, prawa nowych technologii oraz prawa bankowego. Od 2015 co roku rekomendowany przez Chambers Europe w kategorii Banking & Finance („strong experience in banking regulatory matters”, „deep knowledge and long experience”). Pionier doradztwa regulacyjnego dla sektora fintech w Polsce. Doradzał m.in. we wdrożeniach PSD2 i otwartej bankowości, w kilkudziesięciu postępowaniach przed organami nadzoru nad rynkiem finansowym w Polsce i w Europie, w transakcjach M&A na rynku fintech, a także w sporach sądowych i arbitrażowych między instytucjami finansowymi. Uczestniczył w pracach najważniejszych branżowych grup roboczych dla sektora technologii finansowych, m.in. API Evaluation Group przy Komisji Europejskiej, zespołu Polish API, Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) przy KNF, strumienia „Blockchain i kryptowaluty” przy Ministerstwie Cyfryzacji w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski” oraz grupy roboczej przy RRRF ds. implementacji dyrektywy PSD. Współautor raportów „Study Impact of the PSD” oraz „Principles, Definitions and Model Rules of European Private Law” dla Komisji Europejskiej oraz członek rady programowej miesięcznika „Monitor Prawa Bankowego”. Członek European Payments Consulting Association, współpracował również z Polsko-Niemieckim Centrum Prawa Bankowego oraz London Economics. Autor kilkudziesięciu publikacji oraz analiz prawnych i komentarzy oraz prelegent na licznych wydarzeniach branżowych w Polsce, Europie, Ameryce, Azji. Zaangażowany w prace legislacyjne na poziomie polskim oraz unijnym.
dr inż. Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena Group
dr inż. Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena Group
Jarosław Królewski
CEO/Founder, Synerise
Prezes Zarządu i założyciel Synerise jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data o wartości ponad 100 mln euro, będącej laureatem licznych, prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak np.: tytuł najszybciej rosnącej polskiej spółki technologicznej w Europie wg Financial Times 2022, tytuł najszybciej rosnącej spółki 2021,2022 wg Deloitte Fast 50 CE, tytuł partnera roku 2017, 2018, 2019 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorstw technologicznych na świecie wg EY; zwycięzcy KDD Cup 2021 – mistrzostw świata w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwycięzcy Twitter RecSys 2021, zwycięzcy Rakuten Data Challenge 2020, zwycięzcy Booking.com Data Challenge 2021, laureata plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times; laureata nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością, Poland AI Person of The Year 2019, Poland Digital Shaper 2018. Laureat Paszportu Prezydenta RP. W przeszłości stypendysta programów naukowych i sportowych na AGH, w młodości laureat m.in stypendium Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od 2010 roku zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na AGH w Krakowie (prowadząc zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym AGH oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), gdzie w wieku 23 lat współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa m.in takie jak Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW – 1 mln PLN nagrody) czy Digital Marketing. W 2019 wyróżniony za osiągnięcia nagrodą „Absolwent AGH” – za pracę oraz osiągniecia już jako absolwent AGH. Jest również współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji „Platforma Przyszłości Przemysłu”. Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach oraz speaker międzynarodowych konferencji rządowych takich jak World Government Forum w Dubaju. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji. Fan piłki nożnej.
Na co dzień również współwłaściciel i prezes zarządu klubu piłkarskiego TS Wisła Kraków S.A.
Artur Kurcweil
Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Obszar Technologii PKO Bank Polski w latach 2019 - 2023
Adrian Kurowski
Dyrektor Generalny, VISA w Polsce
Dyrektor Generalny Visa w Polsce, z ponad dziesięcioletnim stażem w organizacji (od 2011 roku). Na co dzień odpowiada za polski rynek i kształtuje relacje z wydawcami kart Visa – bankami i fintechami oraz z agentami rozliczeniowymi, którzy współpracują z firmami przyjmującymi płatności kartami, czyli sklepami. Wcześniej w firmie doradczej KPMG oraz w Polbank EFG. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie (obecnie Akademia Finansów i Biznesu Vistula).
W ramach hobby kolekcjonuje karty płatnicze. W jego klaserze znajduje się już ponad 250 egzemplarzy wydanych na jego imię i nazwisko. Interesuje się także aplikacjami mobilnymi, zastanawiając się, co można zrobić w nich lepiej i w sposób bardziej dopasowany do potrzeb użytkowników.
Dariusz Kwieciński
CEO, Fujitsu Technology Solutions
Dariusz Kwieciński
CEO, Fujitsu Technology Solutions
Lider biznesowy i ekspert z zakresu transformacji cyfrowej.
Od momentu dołączenia do Fujitsu w 2006 roku, obejmował wiele stanowisk managerskich, m.in.: Service Director, Head of Services i Country Head of Sales w Polsce. W 2017 został mianowany Head of Eastern Europe, zarządzającym biznesem Fujitsu w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.
Bożena Leśniewska
Wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
Bożena Leśniewska
Wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
Katarzyna Majewska
Członek Zarządu odpowiedzialna za obszar Operacji i Technologii oraz Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych, Citi Handlowy
Jakub Mazur
Wiceprezydent Wrocławia
Od 2018 pierwszy Wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny za Departament Strategii i Rozwoju. Przedstawiciel miasta w stowarzyszeniach i instytucjach krajowych i międzynarodowych. Odpowiedzialny za tworzenie i implementacje dokumentów strategicznych dla miasta, aglomeracji i regionu w perspektywie 2050 roku. Zakres operacyjny: planowanie przestrzenne, architektura i budownictwo, konserwacja zabytków, rozwój gospodarczy, cyfryzacja, projekty energetyczne, zrównoważony rozwój, polityka odpadowa, nadzór nad kluczowymi spółkami miejskimi, współpraca z kluczowymi inwestorami, projekty inwestycyjne.
Katarzyna Niewińska
Dyrektorka FinTech Executive Program, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski
Włodzimierz Owczarczyk
Członek Zarządu nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Od 25 lat realizuje zadania w sektorze bankowym i w administracji publicznej w zakresie podnoszenia efektywności procesów. Specjalizuje się w realizacji przedsięwzięć legislacyjnych wdrażanych pod presją czasu.
W czasie pełnienia funkcji dyrektora Departamentu Rozwoju Usług IT kierował wdrożeniami kluczowych projektów realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, takich jak e-składka, e-akta, EESSI, rozbudową platformy PUE oraz wdrożeniem usługi sektora e-administracji e-ZLA.
Od listopada 2019 roku jako członek zarządu ZUS nadzoruje pion IT. Strategicznym projektem przez niego realizowanym i nadzorowanym jest Polski Bon Turystyczny oraz obsługa Tarczy antykryzysowej. W styczniu 2022 roku wdrożył realizację projektów systemowego wsparcia rodzin, tj. Dobry Start (300+), 500+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy a także Dodatek Żłobkowy”.
Jaromir Pelczarski
CIO, Alior Bank
Jaromir Pelczarski – CIO, ekspert z obszaru cyfrowych transformacji, bankowości i fintech. Dołączył do Alior Banku po doświadczeniach w Accenture w charakterze lidera praktyki chmurowej dla sektora finansowego. Od 2011 roku związany był z BNP Paribas Bank Polska. Od listopada 2018 roku, w randze wiceprezesa banku, odpowiadał m.in. za obszar nowych technologii, bezpieczeństwa i zarządzania zmianą. Wcześniej w strukturach BGŻ BNP Paribas pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. W latach 2003 – 2011 związany był z Fortis Bankiem.
W 2020 roku Jaromir Pelczarski został uhonorowany tytułem „Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego” przez Kapitułę Kongresu Forum Technologii Bankowych. Jako członek stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angels” jest także zaangażowany w rozwój środowiska startupów.
Jaromir Pelczarski jest absolwentem AGH, a także Uniwersytetu Bristolskiego i studiów MBA na francuskiej uczelni technicznej Ecole des Ponts ParisTech.
Michał Pieprzny
Partner, Consulting Market Leader, Deloitte
Michał posiada szerokie kompetencje w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii do wsparcia rozwoju przedsiębiorstw i transformacji procesów biznesowych w środowiskach B2B i B2C, kierując się paradygmatem klientocentryczności.
Od ponad 15 lat aktywnie wspiera firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, angażując się w obszary takie jak: strategiczne planowanie, stymulowanie wzrostu sprzedaży, rozwijanie ekosystemu partnerów, optymalizacja kosztów oraz zapewnienie długofalowej efektywności organizacyjnej. Swoje bogate kompetencje zawodowe zdobywał pracując w międzynarodowych korporacjach i wiodących firmach doradczych, m.in. McKinsey&Company, American Express, Deloitte czy SAS Institute.
W 2023 roku powrócił do Deloitte Central Europe jako Partner w dziale Consultingu, obejmując funkcję Consulting Market Leadera dla rynku polskiego.
Piotr Piętka
CEO, Publicis Groupe
Buduje wygrywające zespoły – najpierw jako CEO Starcom Mediavest Group, potem CEO Publicis Media i obecnie CEO Publicis Groupe Polska, Ukraina i kraje bałtyckie, z sukcesem transformuje, rozwija i integruje specjalistyczne usługi analityczne, technologiczne, komunikacyjne, commerce’owe, kreatywne i contentowe, wspierając rozwój biznesu Klientów. Członek Zarządu SAR. Juror i członek komitetów organizacyjnych EFFIE i MIXX Awards. Człowiek Roku 2021 wg. IAB Polska. Prelegent najważniejszych konferencji dla leaderów marketingu i komunikacji: Inside Trends, CMO Summit, BrandMe CEO. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowych Studiów z Historii Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie.
Michał Potoczek
Prezes Zarządu, Operator Chmury Krajowej
Współtwórca Chmury Krajowej, spółki technologicznej, której celem jest pobudzanie innowacyjności przez upowszechnianie rozwiązań chmurowych w polskich przedsiębiorstwach i administracji publicznej. W ciągu półtora roku od powołania OChK kierowany przez niego zespół wynegocjował porozumienia o strategicznym partnerstwie z Google i Microsoft, skutkujące wielomiliardowymi inwestycjami globalnych dostawców chmury publicznej w nowoczesną infrastrukturę chmurową w Polsce.
Wcześniej przez blisko 15 lat menedżer związany z międzynarodowymi firmami z sektora IT. Bezpośrednio przed rozpoczęciem budowy OChK pracował dla DXC Technology, wyspecjalizowanej w transformacji cyfrowej, niezależnej firmy dostarczającej usługi IT w modelu end-to-end. W Hewlett Packard Enterprise odpowiadał m.in za uwieńczone sukcesem wdrożenie platformy bankowości mobilnej w największym polskim banku, a także za transformację systemu BLIK do modelu międzybankowego.
prof. Aleksandra Przegalińska
Ekspertka AI, Prorektor, Akademia Leona Koźmińskiego
Profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.
Dominik Rozkrut
Prezes, Główny Urząd Statystyczny
Dominik Rozkrut
Prezes, Główny Urząd Statystyczny
Agnieszka Rynkowska
Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Rynku Biznesowego, T-Mobile Polska
Edyta Sadowska
Prezes i Dyrektor Generalna, Canal+ Polska
Prezes z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na wysokich stanowiskach kierowniczych w dużych organizacjach. Obecnie Prezes i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska w szczególności odpowiedzialna za strategiczną transformację tradycyjnej telewizji płatnej do Internetu (IPTV i OTT). Wcześniej związana z Ringier Axel Springer Polska na stanowisku Prezesa Zarządu, gdzie z sukcesem przeprowadziła cyfrową transformację segmentu prasy do Internetu i poszerzyła znacząco biznes o nowe cyfrowe źródła dochodu. Wizjonerka i liderka o wysokich umiejętnościach w zarządzaniu dużymi i złożonymi zespołami ludzi, z wysoką umiejętnością motywowania i rozwoju zespołów przy jednoczesnej maksymalizacji wskaźników finansowych.
Wojciech Sobieraj
Ekspert ds. sektora finansowego
Prezes Vodeno Sp. z o.o. (2021 till now)
Prezes Aion Bank (2019-2021)
Współzałożyciel Vodeno – wiodąca europejska kompleksowa platforma BaaS łącząca najlepszą w swojej klasie technologię z pełną ofertą usług finansowych
Współzałożyciel i Prezes Alior Bank (2008- 2017)
Wiceprezes Zarządu, Bank BPH (2005-2006)
Jeden z twórców biura BCG w Warszawie, gdzie pełnił funkcję partnera i Wiceprezesa. W BCG zajmował również stanowisko Dyrektora Usług Finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Był także ekspertem w dziedzinie przejęć i połączeń oraz rynku płatności bankowych (1994 – 2002)
Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie (SGH), MBA w NYU Stern School of Business
Sławomir Soszyński
Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski
Slawek Soszynski is a seasoned CIO and CTO with 20+ years of experience in Technology and Cybersecurity at top financial institutions including ING, J.P. Morgan and Citi. He has proven track record of leading successful multi-million dollar P&L, international talents development and operating at Management Board level within Financial, Banking and Insurance sectors. Acting as agent of change by identifying strategic need, delivering solutions, leading transformation and gaining support from stakeholders at all levels. Slawek is a trusted and strategic advisor to startups with 150+ M&A and patents development experience.
dr hab. inż. Jerzy Surma
Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa
dr hab. inż. Jerzy Surma
Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa
Dr hab. inż. Jerzy Surma jest profesorem w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH oraz kierownikiem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem oraz Business Intelligence.
Jest absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej oraz ukończył m.in. Executive Program na MIT Sloan School of Management.
Pracował jako visiting scholar w Harvard Business School oraz był profesorem na University of Massachusetts Lowell.
Naukowo zajmuje się zastosowaniami Sztucznej Inteligencji w biznesie oraz cyberbezpieczeństwem systemów maszynowego uczenia.
Jerzy Surma prowadzi na YouTube kanał popularno-naukowy „Jak żyć rozumnie w cyfrowym świecie”:
https://www.youtube.com/@JerzyAndrzejSurma
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
Rektor, Politechnika Krakowska
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
Rektor, Politechnika Krakowska
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, Rektor Politechniki Krakowskiej. W latach 2016-2023 dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK. W 2006 roku obronił pracę doktorską dotyczącą oceny efektywności parkingów przesiadkowych P&R a w roku 2013 opublikował monografię habilitacyjną dotyczącą modelowania podróży wzbudzonych. Jest członkiem m.in. Rady Naukowej Instytutu Kolejnictwa, Instytutu Techniki Budowlanej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Metra Warszawskiego. Autor ponad 100 publikacji naukowych, obejmujących swym zakresem problematykę modelowania podróży i prognozowani ruchu ze szczególnym uwzględnieniem rozbudowy połączeń kolejowych, budowy i eksploatacji modeli symulacyjnych systemu transportowego, badań i analiz ruchu, zachowań komunikacyjnych i problematyki parkowania. Jest autorem lub współautorem ponad 300 prac projektowych (również współfinansowanych przez UE).
Błażej Szczecki
Wiceprezes Zarządu nadzorujący Pion Technologii i Operacji, Bank Pekao SA
Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Technologii i Operacji
Od 2004 roku związany zawodowo z Grupą Kapitałową Pekao S.A. W latach 2018-2021 pełnił funkcje Pełnomocnika Zarządu ds. Transformacji, a następnie również Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii, odpowiedzialny m.in. za nadzór nad transformacją cyfrową i operacyjną oraz za kierowanie pracami nad Strategią Banku. W latach 2017-2018 kierował Pionem Transformacji i Usług w Banku zarządzając m.in. IT Operacjami. W latach 2010-2017 na stanowisku Członka Zarządu Pekao Leasing odpowiadał m.in. za IT, Operacje, Ubezpieczenia, Obsługę Klienta.
W latach 2004-2010 pełnił funkcje kierownicze w Pionie Bankowości Korporacyjnej, w tym uczestniczył w pracach przygotowujących do połączenia Banku Pekao z Bankiem BPH. Zanim dołączył do Pekao pracował w firmie doradczej McKinsey we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, był pracownikiem naukowym na uniwersytetach we Frankfurcie nad Odrą i w Giessen w Niemczech, zdobył również doświadczenie zawodowe w Dresdner Banku.
Od 2017 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Centrum Kart S.A. Od 2017 roku do sierpnia 2020 roku zasiadał z Radzie Nadzorczej Pekao Financial Services Sp. z o.o. pełniąc funkcję Zastępcy Przewodniczącego oraz Sekretarza Rady Nadzorczej. Ponownie został powołany do Rady Nadzorczej Pekao Financial Services Sp. z o.o. w marcu 2021 roku i obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.
Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, jest także absolwentem wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Ukończył szereg krajowych
i zagranicznych szkoleń i programów, m.in. Unifuture we współpracy z Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Absolwentka kierunku matematyka na Wydziale Nauk Ścisłych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny) oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 2013 r. związana z Grupą BIK jako Dyrektor Zarządzający Obszarem IT.
Pani Agnieszka Szopa-Maziukiewicz swoje bogate doświadczenie zdobywała w bankowości. Zaczynała w obszarze IT, w latach 1993 – 2000 w AmerBanku S.A. (DZ Bank). W latach 2001–2010 sprawowała szereg funkcji menedżerskich w Raiffeisen Bank Polska, odpowiadała m.in. za obszar zarządzania projektami, rozwój i utrzymanie systemów IT. Następnie była zastępcą dyrektora IT, odpowiedzialną za rozwój i projekty w Deutsche Banku PBC. W latach 2011 – 2013 pełniła rolę dyrektora Departamentu IT w Kredyt Banku. Doskonaliła się w obszarach zarządzania, finansów oraz IT, kończąc m.in. Akademię Zarządzania Harvard Business Review a także szkolenia PMI, CMMI i ITIL Foundation. W 2018 r. została uhonorowana Diamentem CIO sektorowej innowacji, plasując się w pierwszej trójce najlepszych szefów IT w Polsce.
Od lipca 2019 r. do grudnia 2022 r., jako wiceprezes BIG InfoMonitor, odpowiadała za zarządzanie procesami związanymi z jakością danych i informacją gospodarczą w bazie BIG, automatyzację procesów operacyjnych oraz za nadzór nad pionem projektów informatycznych.
Od 17.11.2022 r. objęła funkcję prezesa zarządu spółki Digital Fingerprints, zarządzając równocześnie Obszarem IT Grupy BIK.
dr inż. Ireneusz Wochlik
Doradca URE ds. transformacji cyfrowej, Członek Zarządu Fundacji AI LAW TECH
dr inż. Ireneusz Wochlik
Doradca URE ds. transformacji cyfrowej, Członek Zarządu Fundacji AI LAW TECH
Biocybernetyk, specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej. Współzałożyciel i CEO Aigorithmics sp. z o.o., członek Zarządu Fundacji AI LAW TECH kierujący sekcją Sztuczna Inteligencja/Transformacja Cyfrowa, wykładowca w ramach studiów podyplomowych „Biznes.AI: Zarządzanie Projektami Sztucznej Inteligencji” oraz współtwórca studiów podyplomowych „Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem” jak również „Chief Data Officer” – zarządzanie danymi w organizacji, prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Członek Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy KPRM, Lider Podgrupy ds. energetyki. Członek Rady Programowej „Data Economy Congress”. W latach 1997-2016 pracował w Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na stanowisku adiunkta. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora w zakresie nauk technicznych. Efekty swoich prac naukowych zamieścił w ponad 50 publikacjach. Został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, jako jedna ze 100 osób o największym wpływie na rozwój kompetencji cyfrowych w Polsce w 2021.
Współtwórca raportu „Iloraz Sztucznej Inteligencji vol 4. Potencjał Sztucznej inteligencji w Sektorze Ochrony Zdrowia”. Współtwórca opracowania „An Analysis of the Selected Aspects of the Draft Artificial Intelligence Act” (Opracowanie zrealizowane na zlecenie European Conservatives and Reformists Group). Współautor raportów dotyczących poziomu cyfryzacji sektora energetycznego: „Jak sztuczna inteligencja może przyspieszyć transformację sektora energetycznego” oraz „Ocena dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw rynku energii elektrycznej w Polsce”. Współautor książki „Metaświat. Prawne i techniczne aspekty przełomowych technologii”.
Od przeszło 20 lat zajmuje się zaawansowaną analizą danych opartą o narzędzia klasy Big Data, Machine Learning i Deep Learning oraz tworzeniem inteligentnych rozwiązań wpierających biznes. Specjalizuje się również w szeroko rozumianych procesach transformacji cyfrowej ukierunkowanej na filozofię „data driven”, z wykorzystaniem optymalnie dobranych rozwiązań technologicznych. Prelegent na szeregu konferencjach naukowych i biznesowych.
Przemek Wojtkiewicz
Country Lead, Cloud Software Group EE, Citrix & Netscaler
Przemek Wojtkiewicz
Country Lead, Cloud Software Group EE, Citrix & Netscaler
Robert Woźniak
CEO, Elitmind
Robert Woźniak
CEO, Elitmind
Robert to doradca strategiczny i wizjoner z głową pełną pomysłów. Wierzy, że wartościowe rozwiązanie powinno wychodzić poza bieżące potrzeby klienta, odkrywając nowe możliwości drzemiące w danych. W zespole ceni kreatywność i zaangażowanie.
Ekspert z dziedziny architektury danych z doświadczeniem w wielu obszarach biznesowych. Obecnie zaangażowany w strategiczne projekty Elitmind.
Fascynują go technologie chmurowe oraz możliwości wykorzystania uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji w analityce danych.
Marek Zamłyński
Head of Data Analytics, CEE & CIS, Google Cloud
Piotr Zesiuk
Prezes Zarządu, MM Conferences
Ukończył studia magisterskie na uczelni im. Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość. Swoją wiedzę z zakresu strategii zarządzania pogłębiał w School of Economics and Management w Lund University w Szwecji. Ukończył również konsulting międzynarodowy w Audencia, Écolede Management w Nantes we Francji. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w centrali niemieckiej spółki Frosta A.G. w Bremerhaven, w której bezpośrednio podlegał dyrektorowi marketingu. Pełnił funkcję dyrektora generalnego Stowarzyszenia Mrożonej Żywności, zrzeszającego kilkudziesięciu największych na polskim rynku producentów żywności mrożonej, w tym przedstawicieli globalnych marek takich jak: Unilever, Farm Frites, Bonduelle. Pracując w Międzynarodowych Targach Warszawskich zajmował się organizacją trzech edycji największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw International Motor Show. Następnie pracował w Expomedia Events Warsaw, gdzie zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich. Kolejnym etapem kariery było przejście do branży konferencyjnej. W Expomedia Group (spółka notowana na London Stock Exchange) Informedia Polska pełnił stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich.