
Władysław Kosiniak-Kamysz
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej

Władysław Kosiniak-Kamysz
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej
Władysław Kosiniak-Kamysz – lekarz, samorządowiec i polityk. Poseł na Sejm RP VIII, IX i X kadencji. Od 2015 roku Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodzony w 1981 roku w Krakowie. Absolwent II LO im. Króla Jana III Sobieskiego i Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk medycznych. Pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2010 roku. Badania naukowe prowadził m.in. w Emory University School of Medicine w Atlancie w USA.
Od 2010 do 2011 roku Radny Miasta Krakowa. Uczestniczył w pracach Komisji ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Komisji Zdrowia, Profilaktyki oraz Komisji ds. Własności i Przedsiębiorczości.
Od 2000 roku związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Był też jednym ze współtwórców Forum Młodych Ludowców. W latach 2008–2012 pełnił funkcję Sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.
W listopadzie 2011 roku został kandydatem PSL na urząd Ministra Pracy i Polityki Społecznej w drugim koalicyjnym rządzie Donalda Tuska. 18 listopada został zaprzysiężony na urząd ministra pracy i polityki społecznej. 1 grudnia 2012 został Wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego.
22 września 2014 r. ponownie objął stanowisko Ministra Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Ewy Kopacz.
7 listopada 2015 roku Rada Naczelna PSL powołała go na stanowisko Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Został także wybrany na Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PSL. Ponownie wybierany na Prezesa PSL przez Kongresy 19 listopada 2016 roku i 4 grudnia 2021 roku.
Od 2015 r. do 2023 r. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego tworzonego przez PSL, od 2016 roku Członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Od 2012 r. do 2021 r. był Przewodniczącym Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.
Jest wnukiem Władysława, żołnierza 13 Pułku Ułanów Wileńskich i Batalionów Chłopskich, synem Andrzeja Kosiniaka-Kamysza, Ministra Zdrowia w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Żona Paulina, mają dwie córki i syna.
12 grudnia 2023 r. wybrany uchwałą Sejmu RP, a 13 grudnia powołany postanowieniem Prezydenta RP w skład Rady Ministrów na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej.
WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY PREZYDIUM I RADY PROGRAMOWEJ KONGRESU BEZPIECZEŃSTWO POLSKI

Krzysztof Dyki
Prezes Zarządu, Comcert
Przed objęciem funkcji Prezesa ComCERT S.A. był między innymi autorem oprogramowania dla organów państwowych objętego ochroną informacji niejawnych. Współpracował z urzędami administracji rządowej, organami rządowej administracji zespolonej oraz jednostkami sektora finansów publicznych, w tym państwowymi instytucjami publicznoprawnymi.
W latach 2016-2017 współtwórca i Członek Zarządu spółki Aplikacje Krytyczne należącej do Ministerstwa Finansów, tworzącej analityczne systemy informatyczne wspomagające Administrację Podatkową i inne organy państwa w działalności karno-skarbowej oraz przeciwdziałaniu nieprawidłowościom finansowym. W latach 2017-2019 Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadzorujący utrzymanie i rozwój systemów IT przetwarzających dane ponad 25 mln klientów ZUS i transakcje o wartości ponad 300 mld zł rocznie. Odpowiedzialny za cyfrowe wdrożenie reformy emerytalnej w roku 2017 oraz pozostałych projektów krajowych: centralizacji płatności składek społecznych (e-Składka), elektronizacji akt pracowniczych (e-Akta) i elektronizacji zwolnień lekarskich (e-ZLA).
Pełnił funkcję Członka Rady do Spraw Cyfryzacji powołanej przez Ministra Cyfryzacji, Członka Rady Naukowej NASK oraz Doradcy Komitetu Sterującego projektu elektronicznego dowodu osobistego (e-Dowód) – będąc powołanym łącznie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Zdrowia. Pełnił funkcję doradcy Prezesów wybranych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Naukowo-Eksperckiej Rady Cyberbezpieczeństwa przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Posiada uprawnienia biegłego sądowego z zakresu IT, inżynierii wstecznej, cyberbezpieczeństwa i praw autorskich w IT.

Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszowa

Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie i Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London.
W latach 1998 – 2021 radny miasta Rzeszowa. W latach 2006–2010 przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, a od 2010 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Od wielu lat tworzy liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem.
Jest współautorem pionierskiego projektu Urban Lab, miejskiego laboratorium w centrum Rzeszowa. Miejsca otwartego dla ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy chcą wpływać na jakość życia w mieście. Pomaga w tym zespół naukowców, osób z organizacji pozarządowych oraz biznesu. Wszystko po to, by rozwiązywać lokalne problemy i ułatwiać życie miejscowej społeczności.
W dniu 13 czerwca 2021 roku wygrał w I turze przedterminowe wybory na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Radosław Maćkiewicz
Dyrektor, COI

Radosław Maćkiewicz
Dyrektor, COI
Radosław Maćkiewicz pełni funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki od grudnia 2023 roku. Jest doświadczonym menadżerem w branży nowych technologii, w szczególności w cloud computingu, cyberbezpieczeństwie oraz zarządzaniu usługami IT.
Przez wiele lat pracował dla globalnych dostawców rozwiązań informatycznych, w tym dla firmy Microsoft oraz Hewlett-Packard. Jest wykładowcą akademickim z zakresu nowych technologii, przedsiębiorczości oraz praktycznej psychologii zarządzania.
Ukończył Politechnikę Warszawską oraz studia MBA realizowane przez Szkołę Biznesu przy Politechnice Warszawskiej, wspólnie z London Business School, HEC Paris oraz NHH Norwegian School of Economics.

Piotr Zesiuk
Prezes Zarządu, MMC Polska
Ukończył studia magisterskie na uczelni im. Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość. Swoją wiedzę z zakresu strategii zarządzania pogłębiał w School of Economics and Management w Lund University w Szwecji. Ukończył również konsulting międzynarodowy w Audencia, Écolede Management w Nantes we Francji. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w centrali niemieckiej spółki Frosta A.G. w Bremerhaven, w której bezpośrednio podlegał dyrektorowi marketingu. Pełnił funkcję dyrektora generalnego Stowarzyszenia Mrożonej Żywności, zrzeszającego kilkudziesięciu największych na polskim rynku producentów żywności mrożonej, w tym przedstawicieli globalnych marek takich jak: Unilever, Farm Frites, Bonduelle. Pracując w Międzynarodowych Targach Warszawskich zajmował się organizacją trzech edycji największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw International Motor Show. Następnie pracował w Expomedia Events Warsaw, gdzie zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich. Kolejnym etapem kariery było przejście do branży konferencyjnej. W Expomedia Group (spółka notowana na London Stock Exchange) Informedia Polska pełnił stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu oraz relacji sponsorskich.
CZŁONKOWIE PREZYDIUM I RADY PROGRAMOWEJ KONGRESU BEZPIECZEŃSTWO POLSKI

Michał Szczerba
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komisja Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego

Michał Szczerba
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komisja Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego

Rafał Gawin
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki

Rafał Gawin
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Doktor nauk technicznych ze specjalnością elektroenergetyka i gospodarka energetyczna. W Urzędzie Regulacji Energetyki od 2004 roku. Na stanowisko Prezesa URE powołany przez Prezesa Rady Ministrów 24 lipca 2019 roku. Był m.in. członkiem grup roboczych Europejskiej Grupy Regulatorów Energii i Gazu (ERGEG) oraz Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER); członkiem Komitetu ds. Transgranicznej Wymiany Energii Elektrycznej (KE) oraz ekspertem Komisji w programach TAIEX (szkolenia dla krajów ościennych UE i kandydujących do UE), a także ekspertem Florenckiej Szkoły Regulacji oraz projektów bliźniaczych. Wielokrotnie reprezentował URE na forum międzynarodowym. W 2013 r. był ekspertem narodowym ACER w Lubljanie, gdzie brał udział m.in w pracach nad raportem Agencji dotyczącym oceny krajowych rynków energii. Był także odpowiedzialny za współpracę z krajowymi organami regulacji energetyki. W marcu 2021 roku został wybrany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Regulatorów ACER (ACER Board of Regulators), która pełni funkcję opiniodawczą i doradczą wobec dyrektora Agencji.Doświadczony w sprawowaniu nadzoru nad spółkami energetycznymi, w tym w zakresie sprawozdawczości finansowej, audytu oraz inwestycji i rozwoju. Jest autorem wielu publikacji i opracowań dotyczących sektora energetycznego, współautorem komentarza do ustawy Prawo energetyczne.

Andrzej Abramczuk
Prezes Zarządu, Netia

Andrzej Abramczuk
Prezes Zarządu, Netia

Jacek Babczyński
Partner, Venture Investors Ltd.

Jacek Babczyński
Partner, Venture Investors Ltd.
Radca Prawny, Posiada ponad 16 lat doświadczenia w zakresie zarządzania strategicznego, restrukturyzacji, rozwoju nowych przedsięwzięć, fuzji i przejęć oraz inwestycji typu PE/VC i project finance, głównie w branży energetycznej i infrastrukturalnej. Obecnie zajmuje pozycję Partnera w funduszu Venture Investors Ltd. Wcześniej pracował w EDP Renewables (Energias de Portugal Group) na stanowisku General Counsel. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplomy University of Florida oraz Erasmus University Rotterdam. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Wojciech Bakun
Prezydent Przemyśla, Urząd Miasta Przemyśl

Wojciech Bakun
Prezydent Przemyśla, Urząd Miasta Przemyśl
Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun – przedsiębiorca i polityk, prezydent miasta Przemyśla od 2018 r., poseł na Sejm VIII kadencji, był członkiem Komisji: ds. Unii Europejskiej, Łączności z Polakami za Granicą, Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Karpackiego.

dr inż. Andrzej Bartosiewicz
Prezes Zarządu, Fundacja CISO Poland

dr inż. Andrzej Bartosiewicz
Prezes Zarządu, Fundacja CISO Poland
Doktor informatyk, 30 lat w branży IT, ekspert cyberbezpieczeństwa w obszarze IT oraz systemów automatyki przemysłowej – ICS. Absolwent informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskał doktorat z informatyki na Politechnice Warszawskiej.
Pracował dla największych firm i koncernów światowych – CISO / Dyrektor Rozwoju Biznesu Cybersecurity w międzynarodowym koncernie zbrojeniowym Thales, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Korporacyjnego (CISO) w Grupie Netia, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Ciągłości Biznesowej (CISO) w Polskiej Grupie Energetycznej, Dyrektor Bezpieczeństwa (CISO) w KOMBUD. Obecnie Dyrektor Linii Biznesowej Cyberbezpieczeństwo w ENIGMA.

Tadeusz Białek
Prezes Zarządu, ZBP

Tadeusz Białek
Prezes Zarządu, ZBP
Prezes ZBP, doktor nauk prawnych, radca prawny, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i Studiów Doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Z sektorem bankowym związany od 2003 r. W latach 2010 – 2020 pełnił funkcję Dyrektora Zespołu Prawno – Legislacyjnego Związku Banków Polskich. Od 2020 Wiceprezes Związku Banków Polskich. Przewodniczący Komitetu Sterującego Narodowej Grupy Roboczej ds. reformy wskaźników referencyjnych. Przewodniczący Komitetu Cyberbezpieczeństwa Banków. Pełnił liczne funkcje w ramach reprezentacji sektora bankowego na poziomie krajowym i europejskim w ramach Europejskiej Federacji Bankowej m.in. w pracach UNCITRAL (United Nation Commission on International Trade Law).
Arbiter Sądu Polubownego przy KNF.
Uczestniczył w pracach legislacyjnych nad licznymi aktami prawnymi m. in. w zakresie prawa bankowego i w zakresie regulacji dotyczących rynku finansowego. Koordynator licznych prac interpretacyjnych w sektorze bankowym w zakresie nowych i zmienianych regulacji oraz projektów wdrożeniowych rozwiązań sektorowych. Wykładowca prawa bankowego i prawa nowych technologii. Autor kilkudziesięciu publikacji z ww. zakresu.

płk Paweł Boruszewski
Dowódca 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej

płk Paweł Boruszewski
Dowódca 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej

gen. bryg. Mariusz Chmielewski
Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni DKWOC

gen. bryg. Mariusz Chmielewski
Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni DKWOC
Ceniony architekt IT i naukowiec, zajmujący się budową systemów i badaniami z zakresu sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i wspomagania decyzyjnego. Mianowany na stopień generała brygady w 2023 r. Laureat przeszło 100 prestiżowych nagród przyznanych przez środowisko naukowe krajowe i gremia międzynarodowe w obszarze znaczących wynalazków m.in. w dziedzinie biomedycyny i wspomagania dowodzenia. Realizuje projekty B+R i badania z zakresu wspomagania dowodzenia, symulacji komputerowej i zastosowania metod sztucznej inteligencji w biomedycynie na Wydziale Cybernetyki WAT. Odpowiada za budowę, wdrażanie i utrzymanie jawnych i niejawnych usług i systemów teleinformatycznych RON. W 2012 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu zastosowania metod sztucznej inteligencji i analizy semantyki w identyfikacji sytuacji kryzysowych. Dydaktyk, propagator wiedzy z zakresu informatyki prowadzący autorskie zajęcia w przeszło 23 modułach tematycznych z zakresu inżynierii oprogramowania, sztucznej inteligencji, programowania i cyberbezpieczeństwa.

Piotr Ciepiela
Globalny Lider Bezpieczeństwa Architektury i Nowoczesnych Technologii, Partner, EY Polska

Piotr Ciepiela
Globalny Lider Bezpieczeństwa Architektury i Nowoczesnych Technologii, Partner, EY Polska

Jakub Czułba
Członek Zarządu, Fabryka Broni „Łucznik”

Jakub Czułba
Członek Zarządu, Fabryka Broni „Łucznik”
Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym. Kierował dużymi projektami budowy infrastruktury IT, tworzył i realizował strategie komunikacyjne czołowych przedsiębiorstw z branży energetycznej i zbrojeniowej, w PGZ S.A. współtworzył koncepcję przekształceń struktury grupy kapitałowej, a także zajmował się koordynacją projektów badawczo-rozwojowych.
W latach 2005-2016 piastował stanowiska kierownicze m.in. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodku „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu oraz Bibliotece Narodowej. W roku 2016 objął funkcję zastępcy dyrektora departamentu komunikacji w PGNiG S. A. Od 2016 do 2021 zajmował stanowisko menedżera w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A. W latach 2022-2023 pełnił funkcję doradcy szefa kancelarii Senatu RP, a od 2024 był zatrudniony jako doradca prezesa w Centrum Łukasiewicz.

Małgorzata Domagała
Vice President, Dyrektor ds. produktów i rozwiązań na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe

Małgorzata Domagała
Vice President, Dyrektor ds. produktów i rozwiązań na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe
Ekspertka w zakresie płatności bezgotówkowych, cyfrowych, otwartej bankowości
i cyberbezpieczeństwa. Małgorzata to menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu klientów, budowaniu relacji i zarządzaniu w sektorze finansowym. Zorientowana na nowe technologie w biznesie. Po dołączeniu do firmy odpowiadała za relacje z kluczowymi klientami Mastercard w Polsce. Od 2019 roku była również odpowiedzialna za rozwój i wdrożenie rozwiązań dla otwartej bankowości w Mastercard. W 2022 roku została nominowana na stanowisko dyrektorki ds. rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. Od 2023 roku odpowiada także za szeroko pojęte produkty, usługi i rozwiązania Mastercard. Do zakresu obowiązków, na których skupia się w codziennej pracy należy współpraca z nowymi partnerami technologicznymi, a także płatności w kanałach cyfrowych i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa.
Małgorzata ma na swoim koncie prowadzenie projektów z największymi bankami w Polsce. Uczestniczyła we wprowadzaniu na polski rynek nowatorskich metod płatności tj. płatności zbliżeniowych, płatności mobilnych, Apple Pay, Google Pay itp. Z sukcesem opracowywała, rozwijała i wdrażała z klientami plany marketingowe, opracowywała wspólne programy lojalnościowe, wprowadzała nowatorskie rozwiązania biznesowe.
Jest absolwentką studiów MBA University of Minnesota, Carslon School of Management w USA, a także dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i handlu zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim. W ostatnich latach ukończyła Leadership Academy for Poland.
Prywatnie matka dwójki synów i zwolenniczka aktywnego wypoczynku, m.in nart i żeglarstwa. Lubi podróżować i poznawać nowe kultury.

Andrzej Dopierała
Prezes Asseco Data Systems i Wiceprezes Asseco Poland

Andrzej Dopierała
Prezes Asseco Data Systems i Wiceprezes Asseco Poland
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektrycznego, gdzie w 1988 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera elektryka.
Rozpoczął karierę zawodową w Stanach Zjednoczonych jako inżynier serwisowy oraz jako dyrektor serwisu w firmie usługowej Hogan Technical Services zajmującej się naprawą i konserwacją urządzeń elektroniki przemysłowej. W latach 1989-1991 pracował w kanadyjskiej firmie zajmującej się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą urządzeń elektronicznych dla przemysłu wydobywczego. W latach 1992-1993 pracował w Bull Poland oraz w Digital Equipment Polska.
W okresie od stycznia 1994 roku do lutego 2006 roku pracował w HP Polska, pełniąc kolejno funkcje: Dyrektora Marketingu i Kanałów Partnerskich (styczeń 1994 roku – maj 1996 roku), Dyrektora Działu Produktów Komputerowych (maj 1996 roku – lipiec 1998 roku) oraz Prezesa Zarządu (lipiec 1998 roku – luty 2006 roku). W 2006 roku objął funkcję Prezesa Zarządu Oracle Polska. W okresie od czerwca 2006 roku do listopada 2007 roku był Dyrektorem Oracle Fusion Middleware w Europie Centralnej. W okresie od września 2013 roku do czerwca 2016 roku sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu Asseco Poland odpowiedzialnego za Pion Infrastruktury, Centrum Przetwarzania Danych oraz Dział Teleinformatyki.
Od 4 stycznia 2016 roku jest Prezesem Zarządu Asseco Data Systems – spółki utworzonej poprzez konsolidację sześciu polskich spółek z Grupy Asseco i Pionu Infrastruktury z Asseco Poland. Od 1 października 2017 roku sprawuje funkcję Wiceprezesa Zarządu Asseco Poland. Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej w spółkach ComCERT, Pirios i National Defence Systems oraz Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej w Asseco Cloud.

Łukasz Dyguła
Head of Channel - Poland Channel, Cohesity

Beata Frankiewicz-Boniecka
Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych, Bank Pekao

Beata Frankiewicz-Boniecka
Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych, Bank Pekao
Od ponad 20 lat związana z bankowością korporacyjną specjalizująca się w realizacji strategicznych projektów korporacyjnych; w latach 2008 – 2025 zajmowała szereg menedżerskich i wysokospecjalistycznych stanowisk. Odpowiedzialna za relację z największymi podmiotami korporacyjnymi na rynku polskim; członek Rady ds. ESG Banku Pekao.
Obecnie zarządza Departamentem Klientów Strategicznych w Banku Polska Kasa Opieki S.A. gdzie odpowiada za przygotowanie struktur finansowych dla najważniejszych projektów inwestycyjnych oraz największych fuzji i przejęć na rynku polskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w strukturyzacji specjalistycznych projektów w Polsce i za granicą (project finance, M&A, bankowość inwestycyjna).
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ukończyła studia Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim a także szereg studiów podyplomowych na Stanford Graduate Business School w USA, Szkole Głównej Handlowej oraz UE w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dla najwyższej kadry zarządzającej w tym Advanced Management Programme na INSEAD we Francji, Digital Transformation Programme na IMD w Szwajcarii oraz Oxford Leadership Academy w Wielkiej Brytanii.

Diana Gontar
Risk Management Director na region Europy Środkowo - Wschodniej, VISA

Diana Gontar
Risk Management Director na region Europy Środkowo - Wschodniej, VISA
Diana jest odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie ryzykiem, ryzyko ekosystemu płatności, zapobieganie oszustwom i zarządzanie bezpieczeństwem danych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Doradza partnerom Visa w zakresie strategii związanych ze złożonym ryzykiem operacyjnym, finansowym, prawnym i regulacyjnym. W swojej codziennej pracy zwraca szczególną uwagę na łączenie aktualnej wiedzy specjalistycznej z analizą wielu źródeł danych.
Z branżą finansową związana jest od 11 lat. Pracowała m.in. w Citibank Europe i ING Banku Śląskim. Realizowała projekty z zakresu IT, obsługi klientów korporacyjnych i strategicznych oraz uruchamiania innowacyjnych projektów. Międzynarodowe doświadczenie zdobywała również w nowojorskim oddziale Grupy ING.

Robert Grochowski
p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy

Robert Grochowski
p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy

Wojciech Jakóbik
Ośrodek Bezpieczeństwa Energetycznego, Podcast Energy Drink

Wojciech Jakóbik
Ośrodek Bezpieczeństwa Energetycznego, Podcast Energy Drink

dr Agnieszka Jankowska
Przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji, Członkini Rady Nadzorczej T-mobile

dr Agnieszka Jankowska
Przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji, Członkini Rady Nadzorczej T-mobile
Dr Agnieszka Jankowska od niemal dwóch lat pełni funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji Digital Poland. Od 2020 r. jest także członkiem rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. W marcu 2023 r. dołączyła do grona Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Nowa szefowa Rady do spraw Cyfryzacji ma duże doświadczenia w sektorach komercyjnym i publicznym. Zdobywała je m.in. w General Electric Poland, a obecnie pracuje w T-Mobile Polska. Dr Jankowska szczególnie intensywnie działa w zakresie komunikacji elektronicznej i polityki cyfrowej. Od 2005 r. pełniła funkcję rzeczniczki prasowej Ministra Rozwoju, a następnie Dyrektorki Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi Konkurencyjności i Innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju. Wcześniej przez blisko 6 lat w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończyła też Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Funkcję przewodniczącej Rady pełnić będzie społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.

Paula Januszkiewicz
CEO and Founder, CQURE

Paula Januszkiewicz
CEO and Founder, CQURE
Paula Januszkiewicz to doświadczona ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa, założycielka i CEO CQURE Inc. oraz CQURE Academy. Posiada tytuł Microsoft MVP i honorowego dyrektora regionalnego na Europę Środkowo-Wschodnią. Występuje też na licznych światowych konferencjach jak RSA, Black Hat, Microsoft Ignite i nie tylko. Jej sesja na Black Hat Asia Briefings 2019 została uznana przez uczestników za najlepszą.
Paula ma ponad 19-letnie doświadczenie w branży, obejmujące wykonywanie testów penetracyjnych, consulting oraz prowadzenie sesji i szkoleń. Tworzyła programy podnoszenia świadomości w zakresie bezpieczeństwa dla różnych organizacji, w tym dla najwyższej kadry zarządzającej. Paula jest też członkiem Technicznej Rady Doradczej w Royal Bank of Scotland/Natwest i ma dostęp do kodu źródłowego systemu Windows.

dr Leszek Juchniewicz

dr Leszek Juchniewicz

Andrzej Kaczmarek
Prezes Zarządu, STALEXPORT AUTOSTRADY

Andrzej Kaczmarek
Prezes Zarządu, STALEXPORT AUTOSTRADY

Jerzy Kalinowski
Członek Rady Nadzorczej, PKO Bank Polski

Jerzy Kalinowski
Członek Rady Nadzorczej, PKO Bank Polski
Stanowisko: Partner, szef grupy doradczej w zakresie Nowych Technologii Mediów i Telekomunikacji w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz lider obszaru Digital Innovation & Startups.
Jerzy Kalinowski pracuje w KPMG od 2004 r., specjalizując się w doradczych projektach strategiczno-operacyjnych dla spółek z sektora TMT. Wcześniej był prezesem zarządu w AMG.net (obecnie Atos Polska) i i-start.pl Sp. z o.o. (fundusz inwestujący w cyfrowe startupy)) oraz był przewodniczącym Rady Nadzorczej Optimus SA (pełnił też funkcję członka rady nadzorczych Onet.pl SA, Pagi SA, i Optimus Lockheed Martin ITG SA). Jerzy Kalinowski pełnił też funkcję Wice Prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. W latach 90-tych pracował w firmie doradczej PricewaterhouseCoopers, gdzie na stanowisku dyrektora, odpowiadał za sektor telekomunikacyjny. Rozpoczynał swoja karierę zawodową jako adiunkt w Instytucie Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej i pracując przy pracach badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.
Jerzy Kalinowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (dr nauk technicznych i mgr inż. telekomunikacji), University of Rochester (M. Sc. in Electrical Eng.) i IMD w Lozannie.

Jacek Karnowski
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Jacek Karnowski
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

płk dr inż. Rafał Kasprzyk
Z-ca Dziekana Wydziału Cybernetyki, WAT

płk dr inż. Rafał Kasprzyk
Z-ca Dziekana Wydziału Cybernetyki, WAT
Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej (Prymus Promocji – 2004 r., Prymus Akademii – 2005 r.) W 2012 r. z wyróżnieniem obronił rozprawę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. W 2015 r. został uhonorowany przyznaniem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. W latach 2017–2018 brał udział w pracach Zespołu Zadaniowego powołanego w celu wypracowania Koncepcji Rozwoju Zdolności Resortu Obrony Narodowej do Działań w Cyberprzestrzeni. Od 2018 r. pełnił funkcję kierownika nowo powołanej Pracowni Modelowania i Analizy Cyberprzestrzeni, której był pomysłodawcą. W 2021 r. został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Piotr Kisiel
Ekspert sektora obronnego

Piotr Kisiel
Ekspert sektora obronnego

Maciej Kluczyński
Prezes, Polskie Towarzystwo Bezpieczeństwa Narodowego

Maciej Kluczyński
Prezes, Polskie Towarzystwo Bezpieczeństwa Narodowego

kpt. Łukasz Kominek
Ekspert ds. bezpieczeństwa, WSB Merito Warszawa

kpt. Łukasz Kominek
Ekspert ds. bezpieczeństwa, WSB Merito Warszawa
Doświadczenie zawodowe zdobywał w licznych instytucjach bezpieczeństwa – obecnie pracownik jednej z nich. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, International Security & Defence Institute oraz Centrum Europejskie w Natolinie, członek Stowarzyszenia Euroatlantyckiego SEA, ukończył kurs prowadzenia negocjacji dyplomatycznych przy Ambasadorze Rzeczypospolitej Polskiej do Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie, redaktor czasopisma znajdującego się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Studia Bezpieczeństwa Narodowego, wykładowca Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, Kampusu Mundurowego w Kaliszu, Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, Uniwersytetu WSB Merito w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Publicysta Układu Sił oraz Instytutu Nowej Europy. Ekspert Dziennika Gazety Prawnej, Polski Zbrojnej, Security OPS oraz Special OPS. Inspektor RODO oraz AML. Specjalista w zakresie bezpieczeństwa informacji, obronności, bezpieczeństwa narodowego, służb specjalnych, geopolityki, zarządzania kryzysowego, prawa, ochrony danych osobowych oraz przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. W trakcie dysertacji doktorskiej na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w dyscyplinie: nauki o bezpieczeństwie. Swoje zainteresowanie badawcze opiera przede wszystkim na tematyce bezpieczeństwa azjatyckiego, geopolityki, geostrategii, prawa, stosunków międzynarodowych, wojskowości, szeroko rozumianym bezpieczeństwie i historii. Autor dwunastu monografii naukowych, kilku artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych oraz prawie sześćdziesięciu rozdziałów w wieloautorskich, recenzowanych monografiach naukowych.

Joanna Kopczyńska
Prezes, PGW Wody Polskie

Joanna Kopczyńska
Prezes, PGW Wody Polskie

gen. Jarosław Kraszewski
Członek Zarządu, RBL Defence Polska

gen. Jarosław Kraszewski
Członek Zarządu, RBL Defence Polska

st. bryg. mgr inż. Mariusz Lenartowicz
Dyrektor Biura Ochrony Ludności, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

st. bryg. mgr inż. Mariusz Lenartowicz
Dyrektor Biura Ochrony Ludności, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
St. bryg. Mariusz Lenartowicz jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (obecnie Akademia Pożarnicza), którą ukończył w 1997 r. jako inżynier pożarnictwa, a następnie w 1999 r. uzyskał tytuł magistra na tej uczelni. W 2018 r. ukończył studia podyplomowe z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy.
W trakcie pełnienia służby w 1997 r. został oddelegowany z Komendy Rejonowej PSP w Warszawie do pełnienia służby w Urzędzie Szefa Obrony Cywilnej Kraju.
W latach 1999 r. do 2011 r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
W tym okresie wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych na terenie województwa mazowieckiego. Pełnił również funkcję kierownika Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.
Od 2011 r. do 2022 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Biurze ds. Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz w Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności i Biurze Planowania Operacyjnego KG PSP.
W trakcie służby w KG PSP wyznaczony był do składu Rady do Spraw Ratownictwa przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W listopadzie 2022 r. został powołany na stanowisko dyrektora Biura Ochrony Ludności w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Grzegorz Lot
Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia

Grzegorz Lot
Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia
Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, International Managerial and Marketing Studies na Uniwersytecie Technicznym w Brnie, Międzynarodowe Studia Menedżersko-Finansowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i studia Master of Business Administration na The Brennan School of Business of Dominican University, River Forest Illinois w USA.
Od ponad 27 lat związany z sektorem energetycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu efektywnych strategii sprzedażowych i marketingowych oraz zarządzaniu zmianą. Jest ekspertem w projektowaniu i wdrażaniu nowych produktów i usług oraz kampanii marketingowych, kanałów kontaktu oraz narzędzi i systemów informatycznych. Prowadził i wdrożył liczne projekty związane z poprawą efektywności organizacji oraz procesów biznesowych.
Od marca 2024 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Tauron Polska Energia S.A.
W latach 2020-2024 Wiceprezes Zarządu Polenergia Dystrybucja oraz Wiceprezes Zarządu Polenergia Sprzedaż.
W latach 2012-2019 związany z Grupą TAURON, jako Wiceprezes Zarządu w TAURON Sprzedaż i TAURON Sprzedaż GZE oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Klienta w TAURON Polska Energia S.A.
W latach 1997-2012 pracował w spółkach należących do Grupy Vattenfall m. in. jako Kierownik Działu Rozwoju, Kierownik Działu Planowania i Strategii Personalnej, Kierownik Projektu, Dyrektor ds. Obsługi Klientów, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Wiceprezes Zarządu.
Jest Członkiem szeregu rad nadzorczych. Wiceprezesem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz Prezesem IGEOS.

Mirosław Maj
Prezes, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Mirosław Maj
Prezes, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Aleksander Miszalski
Prezydent Miasta Krakowa, Urząd Miasta Krakowa

Aleksander Miszalski
Prezydent Miasta Krakowa, Urząd Miasta Krakowa
W 2011 r. zasiadł w radzie Dzielnicy I Stare Miasto. W 2014 r. został Radnym Miasta Krakowa. W 2016 r. objął funkcję Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Krakowie, a rok później w całej Małopolsce. W 2019 r. roku został wybrany Posłem na Sejm RP IX kadencji. W kolejnych wyborach parlamentarnych w 2023 r. ponownie dostał się do Sejmu.
21 kwietnia 2024 r. wygrał II turę wyborów na Prezydenta Miasta Krakowa, uzyskując ponad 133 tysiące głosów. 7 maja 2024 r. został zaprzysiężony na swoją pierwszą kadencję.
Ponad 20 lat był przedsiębiorcą działającym w branży turystycznej.

Jarosław Misztal
Dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa

Jarosław Misztal
Dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa
W latach 1994 – 2016 służba w Policji.
W trakcie pełnienia służby m.in. koordynował i nadzorował zabezpieczenia największych imprez sportowych (w tym m.in. EURO 2021), uroczystości państwowych, zgromadzeń, manifestacji oraz wizyt państwowych.
Od 2017 praca w Urzędzie m.st. Warszawy, obecnie pełni funkcję Dyrektora Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

st. bryg. dr inż. Robert Piec
Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Akademia Pożarnicza

st. bryg. dr inż. Robert Piec
Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Akademia Pożarnicza
Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska nadany uchwałą Rady Naukowej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. Ukończył również studia podyplomowe: „Zarządzanie w stanach zagrożeń” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, „Bazy danych” w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania oraz studia podyplomowe z seminariami doktoranckimi – „Analiza ryzyka” w Akademii Finansów. Jest autorem lub współautorem wielu artykułów, rozdziałów monografii oraz referatów prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Pożarniczej.

Dariusz Piotrowski
VP, General Manager, Dell Technologies Polska

Dariusz Piotrowski
VP, General Manager, Dell Technologies Polska
Dariusz Piotrowski, objął stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Dell Technologies na początku września 2017 roku. Odpowiada za działalność firmy na polskim rynku, zarządzanie sprzedażą całego portfolio produktów i rozwiązań Dell Technologies, przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych, oraz za rozwój firmy we wszystkich segmentach rynkowych.
W latach 2009- 2017 Dariusz Piotrowski sprawował kierownicze funkcje w Microsoft Polska. Był dyrektorem sprzedaży do klientów enterprise, p.o. dyrektora generalnego, a także dyrektorem działu nowych technologii. Wcześniej, przez 13 lat odpowiadał za różne działy w Cisco Systems Poland, m.in. za sprzedaż zaawansowanych technologii na rynki Europy Środkowej czy współpracę z partnerami w Polsce. Karierę zawodową rozpoczął w Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie do jego zadań należało projektowanie i wdrażanie ogólnokrajowych sieci teleinformatycznych.
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Illinois.

Michał Potoczek
Prezes Zarządu, OChK

Michał Potoczek
Prezes Zarządu, OChK

Rafał Rojewski
Radca Prawny, Play

Rafał Rojewski
Radca Prawny, Play
Radca Prawny wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, z 20-o letnim doświadczeniem zawodowym. Prowadząc Kancelarię Radcy Prawnego świadczy pomoc prawną dla kluczowych dostawców usług telekomunikacyjnych (wcześniej Orange Polska S.A., Polkomtel Sp. z o.o.) a od 2009r. P4 Sp z o.o. (operator sieci Play), spółka z Iliad Group.
Dziedziny prawa w których się specjalizuje to:
– Informacje niejawne i bezpieczeństwo teleinformatyczne
– Cyberbezpieczeństwo
– Bezpieczeństwo danych, tajemnica telekomunikacyjna i ochrona danych osobowych
– Prawo komunikacji elektronicznej i prawo nowych technologii oraz prawo sztucznej inteligencji.
Realizując swoje obowiązki jako radca prawny w spółkach telekomunikacyjnej, aktywnie uczestniczy w licznych organach stowarzyszeń branżowych, których jest członkiem:
– Członek Grupy Bezpieczeństwa i Grupy Roboczej Operatorów Telekomunikacyjnych w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji,
– Członek Komitetu Ochrony Danych Osobowych i Komitetu Przełomowych Technologii w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji,
– Członek Grupy Telekomunikacja/Komunikacja Elektroniczna i Grupy Gospodarka Cyfrowa w Konfederacji Lewiatan,
– Członek Zespołów Roboczych w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

mjr rez. dr hab. inż. Jarosław Stelmach
Prezes Zarządu, Safety Project

mjr rez. dr hab. inż. Jarosław Stelmach
Prezes Zarządu, Safety Project
Doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie w obszarze antyterroryzmu oraz
bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej państwa. Autor
kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych z tego zakresu. Profesor Uniwersytetu WSB
Merito we Wrocławiu, prezes zarządu firmy doradczo-szkoleniowej Safety Project sp. z o.o.
oraz Fundacji Polski Instytut Bezpieczeństwa i Obronności. Ekspert Rządowego Centrum
Bezpieczeństwa oraz senior ekspert NATO DEEP eAcademy. Pomysłodawca i organizator
Międzynarodowego Kongresu Bezpieczeństwa Obiektów SAFE PLACE oraz
Międzynarodowego Kongresu Antyterrorystycznego ICTC. Twórca kanału wiedzy
o bezpieczeństwie „Project Safe-TY” na platformie YouTube. Absolwent Wyższej Szkoły
Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytetu Wrocławskiego. Stopień naukowy doktora nauk o bezpieczeństwie uzyskał
w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, broniąc rozprawę doktorską na temat ograniczania
skutków zamachów terrorystycznych w budynkach użyteczności publicznej. Stopień doktora
habilitowanego uzyskał w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Emerytowany
oficer Wojska Polskiego z wieloletnim doświadczeniem w jednostkach wojsk aeromobilnych
oraz terenowych i specjalnych Żandarmerii Wojskowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń, w
tym kurs specjalistyczny dla oficerów policji sił powietrznych w USA, kurs dla dowódców
operacji policyjnych i negocjatorów policyjnych oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Wykonywał zadania negocjatora w Żandarmerii Wojskowej oraz kierował działaniami
o charakterze policyjnym podczas zabezpieczeń uroczystości i przedsięwzięć wojskowych.
Posiada aktualne wpisy na listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz
zabezpieczenia technicznego. Legitymuje się poświadczeniem bezpieczeństwa do klauzuli
TAJNE wydanym przez ABW w 2024 r. Ekspert zewnętrzny w grupie zadaniowej MSWiA w
zakresie ochrony AT IK w latach 2017–2018. Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony. Ekspert
w Radzie Interesariuszy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych
Uniwersytetu Warszawskiego.
Wybrane monografie i artykuły naukowe:
• Stelmach J., Reagowanie na zamachy. Dobre praktyki i rekomendacje, Wydawnictwo
Difin, Warszawa 2021
• Stelmach J. Zamachy terrorystyczne. Istota i koncepcja reagowania, Wydawnictwo
Difin, Warszawa 2023
• Stelmach J., Minimalizacja skutków zamachów terrorystycznych w budynkach
użyteczności publicznej. Dobre praktyki i rekomendacje, Wydawnictwo Safety Project,
Wrocław 2020
• Stelmach J., Przestępczość zorganizowana i jej zwalczanie. Zarys problematyki,
Wydawnictwo Safety Project, Wrocław 2022
• Stelmach J., Instytucje bezpieczeństwa narodowego, Wydawnictwo Wyższej Szkoły
Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Wrocław 2016
• Stelmach J., Rozwiązywanie sytuacji kryzysowych w działaniach policyjnych,
Wydawnictwo Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała
Tadeusza Kościuszki, Wrocław 2016
• Stelmach J., Rola negocjacji w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych z udziałem
sprawców, działających w zorganizowanych grupach i związkach przestępczych,
„Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała
Tadeusza Kościuszki” 2013
• Stelmach J., Crisis Situations in the Aspect of Police Activities in Poland, „Security
Dimensions” 2019
• Stelmach J., Moch N., Time in Responding to Terrorist Attacks in Cities,
„Sustainability” 2022
• Stelmach J., Zwalczanie zagrożeń terrorystycznych w reżimach stopni alarmowych –
wyzwania i praktyczne trudności, „Studia Bezpieczeństwa Narodowego” 2022
• Stelmach J., The importance of place in contemporary terrorist attacks – conclusions
for designing an institutional response, „Przegląd Strategiczny” 2025
• Stelmach J. (red. nauk.), Reagowanie na zamachy terrorystyczne: wybrane zagadnienia,
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2016
• Stelmach J. (red. nauk.), Terroryzm i antyterroryzm w opiniach ekspertów w XX
rocznicę zamachów na WTC i Pentagon, Wydawnictwo Difin, Warszawa 2021
• Stelmach J. (red. nauk.), Bezpieczeństwo terrorystyczne budynków użyteczności
publicznej. Tom III. Zagrożenia, dobre praktyki, edukacja antyterrorystyczna,
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2022
• Stelmach J. (red. nauk.), Bezpieczeństwo terrorystyczne budynków użyteczności
publicznej. Tom IV. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz praktyczny wymiar
zabezpieczeń technicznych, Wydawnictwo Difin, Warszawa 2022
• Stelmach J. (red. nauk.), Bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej i
infrastruktury krytycznej. Prognozowanie – projektowanie – edukacja, Wydawnictwo
Naukowe FNCE, Poznań 2023
• Jałoszyński K., Zubrzycki W., Stelmach J. (red. nauk.), Specjalne użycie broni: stan
obecny, zagrożenia, propozycje rozwiązań, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w
Szczytnie, Szczytno 2017

Leszek Stypułkowski
Członek Zarządu, BGK

Leszek Stypułkowski
Członek Zarządu, BGK
Leszek Stypułkowski – mgr zarządzania SGH, stypendysta Mannheim Universitat. Od 20 lat zajmował najwyższe stanowiska menedżerskie w polskich przedsiębiorstwach międzynarodowych, gdzie współtworzył strategie i nadzorował oddziały. Był prezesem zarządu spółki publicznej notowanej na GPW, od 2024 r. członek zarządu BGK.

Jacek Sygutowski
Cybersecurity, Partner, EY Polska

Jacek Sygutowski
Cybersecurity, Partner, EY Polska

Andrzej Szewiński
Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej

Andrzej Szewiński
Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej

Kamil Szymański
Prezes Zarządu, ZEN.COM EXPO Rzeszów-Jasionka

Kamil Szymański
Prezes Zarządu, ZEN.COM EXPO Rzeszów-Jasionka

Dariusz Śpiewak
Wiceprezes ds. cyfryzacji, Poczta Polska

Dariusz Śpiewak
Wiceprezes ds. cyfryzacji, Poczta Polska
CEO Force System SA, CIO w Polski Gaz TUW (grupa PGNIG), doradca w Akceleratorze EdTech Hub – innowacje publiczne. Poprzednio: Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczący Rady Informatyzacji Resortu Finansów, wieloletni członek zarządu ZUS nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów, prezes spółki Post-Tel (grupa Poczta Polska).
Absolwent wydziałów Finansów i Bankowości oraz Informatyki i Ekonometrii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami IT w Instytucie Informatyki i Automatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej oraz CIO Academy w Said Business School University of Oxford. Zajmował się kontrolą zarządczą w administracji publicznej członek komitetu audytu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania w Polsce zajmującego się badaniem złożoności, pomiaru i wyceny oprogramowania. Członek Rady CIONET Polska.
W swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracował w administracji publicznej, sektorze finansowym oraz doradczym. Posiada bogate doświadczenie w realizacji dużych i złożonych projektów informatycznych.

dr hab. inż. Zbigniew Tarapata
prof. WAT, dziekan Wydziału Cybernetyki, Wojskowa Akademia Techniczna

dr hab. inż. Zbigniew Tarapata
prof. WAT, dziekan Wydziału Cybernetyki, Wojskowa Akademia Techniczna

Krzysztof Trofiniak
Prezes Zarządu, Polska Grupa Zbrojeniowa

Krzysztof Trofiniak
Prezes Zarządu, Polska Grupa Zbrojeniowa

Wojciech Trojanowski
Członek Zarządu, Strabag

Wojciech Trojanowski
Członek Zarządu, Strabag

dr hab. Agata Tyburska
Profesor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie

dr hab. Agata Tyburska
Profesor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie

Tomasz Warsza
Dyrektor Departamentu Kolejnictwa , Ministerstwo Infrastruktury

Tomasz Warsza
Dyrektor Departamentu Kolejnictwa , Ministerstwo Infrastruktury

Marcin Wojewódka
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, PKP Cargo

Marcin Wojewódka
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, PKP Cargo
Radca prawny, założyciel Kancelarii Prawnej Wojewódka i Wspólnicy. Prezes Zarządu
Instytutu Emerytalnego. Wykładowca akademicki. Doktor nauk ekonomicznych.
W latach 2016-2017 członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadzorujący
pion administracji i zamówień publicznych. W 2024 roku pełniący obowiązki Prezesa
Zarządu PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji. Członek rad nadzorczych PKP CARGO S.A.
w restrukturyzacji oraz PZU Życie S.A. Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów
Podyplomowych Psychologia Zarządzania Personelem. W grudniu 2011 r. uzyskał stopień
doktora nauk ekonomicznych.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa pracy i świadczeń
pracowniczych. Doradzał w zakresie prawa pracy i świadczeń pracowniczych kilkudziesięciu
pracodawcom. Od 2000 r. współtworzył kilkadziesiąt Pracowniczych Programów
Emerytalnych i Pracowniczych Planów Kapitałowych. Autor wielu artykułów prasowych
o tematyce prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i systemu emerytalnego.
Marcin Wojewódka został wyróżniony w rankingu The Legal 500 EMEA 2024,
otrzymując tytuł leading individuals.

Przemysław Wojtkiewicz
Country Lead, Citrix

Przemysław Wojtkiewicz
Country Lead, Citrix

płk rez. prof. dr hab. inż. dr h.c. Jarosław Wołejszo
Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Kaliskiego

płk rez. prof. dr hab. inż. dr h.c. Jarosław Wołejszo
Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Kaliskiego
Prof. dr hab. inż. dr h.c. Jarosław Wołejszo, płk rez., jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
W 1998 uzyskał stopień naukowy doktora nauk wojskowych w specjalności dowodzenie. Temat rozprawy doktorskiej: „Działania sił pierwszej kolejności użycia w przygranicznym pasie przesłaniania”.
W 2004 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk wojskowych w specjalności dowodzenie (Wydział Wojsk Lądowych, Akademia Obrony Narodowej). Temat rozprawy habilitacyjnej: „Modyfikacja struktur organizacyjnych dowództw szczebla taktycznego wojsk lądowych Sił Zbrojnych RP”.
W 2010 roku prezydent nadał mu tytuł profesora nauk wojskowych.
W Akademii Obrony Narodowej (1996-2015) zajmował stanowiska naukowo-dydaktyczne od asystenta, adiunkta, Kierownika Zakładu Systemów dowodzenia i metodyki szkolenia dowództw, Komendanta Instytutu Zarządzania i Dowodzenia, zastępcy Komendanta-prodziekana Wydziału Wojsk Lądowych, Komendanta-Dziekana Wydziału Wojsk Lądowych i Dziekana Wydziału Zarządzania i Dowodzenia.
Obecnie Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie w Uniwersytecie Kaliskim im. Stanisława Wojciechowskiego oraz Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Nauk o Bezpieczeństwie. Wiceprezes ds. naukowych Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.
Specjalizuje się w problematyce bezpieczeństwa i obronności, a zwłaszcza kierowania i dowodzenia w systemie bezpieczeństwa narodowego (system dowodzenia SZ RP, system kierowania i dowodzenia w zarządzaniu kryzysowym), sztuki wojennej, metodologii badań w naukach o bezpieczeństwie, prakseologii w bezpieczeństwie oraz zarządzaniu i dowodzeniu, procesy decyzyjne oraz kształcenie (doskonalenie) kadr w organizacji zhierarchizowanej, przeprowadzania zmian w organizacjach zhierarchizowanych. Jest autorem licznych opracowań o charakterze teoretyczno-praktycznym. W swojej działalności naukowo-dydaktycznej wypromował wielu doktorów, magistrów i licencjatów.
Autor wielu prac naukowych, projektów naukowo-badawczych, publikacji i artykułów, promotor prac dyplomowych oraz doktorskich z obszaru bezpieczeństwa, obronności państwa oraz zarządzania i dowodzenia. Przewodniczący i organizator cyklu konferencji naukowych poświęconych Prakseologii w zarządzaniu i dowodzeniu. Prakseologii w naukach o bezpieczeństwie sztuce wojennej oraz systemu bezpieczeństwa narodowego. Wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi, resortowymi i Rektora. Link do strony internetowej: http://jaroslawwolejszo.pl/; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-7216-3496

Paweł Woźniak
p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA

Paweł Woźniak
p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA

Piotr Woźniak
Minister Gospodarki w latach 2005–2007, Podsekretarz w Ministerstwie Środowiska i Główny Geolog kraju w latach 2011–2013, Prezes PGNiG w latach 2016-2020

Piotr Woźniak
Minister Gospodarki w latach 2005–2007, Podsekretarz w Ministerstwie Środowiska i Główny Geolog kraju w latach 2011–2013, Prezes PGNiG w latach 2016-2020

Dorota Zawadzka-Stępniak
Prezes, NFOŚiGW

Dorota Zawadzka-Stępniak
Prezes, NFOŚiGW
Dorota Zawadzka-Stępniak, absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej i Podyplomowego Studium Administrowania Funduszami Unijnymi w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie Prezes Zarządu NFOŚiGW.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatu oraz polityki energetycznej, które wykorzystywała w pracy zawodowej na stanowiskach kierowniczych w instytucjach publicznych m.in. w MŚ, NFOŚiGW i UM Stołecznego Warszawy oraz prywatnych tj. PwC i Konfederacji Lewiatan.
Stypendystka Fundacji prof. Macieja Nowickiego oraz Fundacji Deutsche Bundesstiftung Umwelt oraz absolwentka 29 Szkoły Liderów Politycznych i Game Changers Academy Master of Business Change.

Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin, Urząd Miasta Lublin

Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin, Urząd Miasta Lublin
Wieloletni samorządowiec, wybrany przez mieszkańców czterokrotnie na Prezydenta Miasta Lublin. Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny na lubelskich uniwersytetach. Pracę na rzecz lokalnego samorządu rozpoczął w 1990 r.
Przewodniczący Rady Miasta Świdnik w latach 1990-1996. Od 2007 do 2009 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin w latach 2006-2007 oraz 2009-2010. Po raz pierwszy na Prezydenta Miasta Lublin wybrany 5 grudnia 2010 r.
Krzysztof Żuk jest wiceprezesem Związku Miast Polskich, członkiem Rady Fundacji Unii Metropolii Polskich oraz Zarządu Fundacji Unii Metropolii Polskich, członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z ramienia ZMP/UMP, współprzewodniczącym Zespołu Do Spraw Systemu Finansów Publicznych KWRiST.

Jerzy Żurek
Doradca Zarządu, Netia

Jerzy Żurek
Doradca Zarządu, Netia